Deli ve Dahi – The Professor and the Madman 2019 Türkçe Altyazılı izle

1
7.216
FILM BILGILERI 5 ay önce eklendi
Deli ve Dahi – The Professor and the Madman 2019 Türkçe Altyazılı izle

On dokuzuncu yüzyılın ortalarında Profesör James Murray, Oxford İngilizce Sözlüğünün ilk sayısını yayınlamak için çalışmalarına başlar. Bu çalışma sırasında profesör bu devasa ilk sözlüğü tamamlamak için İngilizce konuşan herkesin yardımını ister ve herkesten birer kelime seçip, verilen kelimenin kökenini ve anlamını kaleme almalarını ister. Bu sayede profesör bu devasa sözlüğü 5 ile 7 arasında tamamlamayı hedeflemektedir. Ancak profesör için hiç beklenmedik bir şey olur ve Broadmoor akıl hastanesinde yatmakta olan doktor William Minor’dan 10.000 kelimelik bir çalışma alır. Bunun üzerine profesör doktor William Minor’ın bir deli mi yoksa bir dahi mi olduğunu araştırmaya karar verir.

Yapım Yılı: 2019, ABD

Tür: 2019 Filmleri, ABD Filmleri, Afiş Filmleri, Biyografi Filmleri, Dram Filmleri, Gizem Filmleri, İmdb 7+, Sinema Sitesi, Türkçe Altyazılı Filmler, Yabancı Filmler

IMDB Puanı: 7.5

Yönetmen: Farhad Safinia

Oyuncular: Natalie Dormer, Mel Gibson, Jeremy Irvine, Sean Penn

Etiketler: ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Deli ve Dahi – The Professor and the Madman 2019 Türkçe Altyazılı izle” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. emin - 3 ay önce demiş ki:

    KÜFÜR ETMEYİ ÇOK İSTERDİM NEDENİNE GELİNCE KARAKTERSİZ AMATÖR ÇEVİRMEN FİLMİN EN ÖNEMLİ YERİNİ YANİ SONUNDA Kİ CÜMLELERİ ÇEVİRMEMİŞ,ALSIN BİR TARAFINA SOKSUN BU FİLMİ!!!